Hakkımızda

YEKTAMOT 2018 yılında, Bilişim Vadisi Teknopark bünyesinde, elektrik motorları ile ilgili özel çözümler üretmek üzere kurulmuştur. Kuruluş tarihi bakımından yeni bir firma olmasına rağmen, akademik geçmişe ve oldukça fazla mesleki tecrübeye sahip kurucu ortakları sayesinde, başta savunma sanayi olmak üzere otomotiv, beyaz eşya ve endüstriyel otomasyon gibi bir çok farklı sektörde özel ihtiyaçları karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.

YEKTAMOT müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda elektrik motoru veya eyleyici tasarımı, prototip üretimi ve seri üretim gibi çeşitli konularda özel çözümler sunmaktadır. Müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesinden projenin teslim edilmesine kadar olan tasarım, bilgisayar destekli simülasyon, prototip üretimi, prototip motor testleri, tasarım doğrulaması ve raporlama süreçlerini özenle istenen kalite standartlarında gerçekleştirmektedir. Yeni tasarım veya üretim konusu dışında mevcut bir tasarımın veya üretim sürecinin iyileştirmesi çalışmaları da YEKTAMOT çalışma alanları içerisindedir.

YEKTAMOT olarak amacımız, hizmetlerimizde “Ar-Ge ve İnovasyon Odaklı Olma” ilkesini esas alarak gelişmekte olan teknolojiyle müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarına rekabetçi çözümlerle cevap vermek ve böylelikle müşterilerimizin ulusal ve uluslararası pazarda rakiplerine karşı avantajlı konuma geçmelerini sağlamaktır.